UČÍME SE VENKU V PŘÍRODNÍM STYLU

Název

UČÍME SE VENKU V PŘÍRODNÍM STYLU

Popis

5 7 .2021 Základní škola v H. Týně je obklopena školní zahradou, jejíž část prošla rozsáhlou revitalizací přírodním projektem „ Učíme se venku“, který vypracoval rodák z Horšovského Týna Mgr.Vladimír Ledvina: „ Hlavním cílem zde bylo vytvoření více možností pro výuku pod širým nebem, ať už v hodinách přírodovědy anebo i při jiných předmětech. Jde o to, aby se děti neučily pouze teoreticky v lavicích, ale aby si dokázaly propojit učení s reálným světem. Konkrétně při hodině přírodopisu, místo, aby se dívaly na různé rostliny, ovocné stromy a keře v učebnici, tak můžou jít ven na školní zahradu a ukázat si přímo jak jsou velké, jak kvetou, voní, v jakém prostředí lépe rostou atd. Vytvořeny byly smíšené záhony trvalek, bylinek, cibulovin a okrasných trav, kde v jednom záhonu roste, náhodně rozmístěno, několik různých druhů a tato směs díky svému složení vytváří zelenou plochu vysoce atraktivní po celý rok bez vysokých nároků na údržbu. Do štěrkových trvalkových záhonů byly navrženy konkrétní taxony rostlin a jejich směsi, vyzkoušené v Dendrologické zahradě v Průhonicích a na jiných místech v ČR i v zahraničí v podobných typech záhonů a na podobných stanovištích. Tím vším dojde ke zvýšení estetické hodnoty a biodiverzity celého prostoru, možnosti stát se místem poznávání druhové rozmanitosti rostlin a významu pro ostatní organismy; místem pro hru, kreativní výuku a kontakt dětí s přírodou a vhodně přispívat k jejich správnému rozvoji. Najdeme tu také nezbytné vybavení pro učitele a děti pro skupinovou práci v dané části zahrady a samozřejmě i místa pro odpočinek na čerstvém vzduchu, jako jsou různá dřevěná sezení pod stávajícími stromy a také několik laviček. Bylo mi potěšením a ctí podílet se na rekonstrukci školní zahrady, do které jsem osm let chodil.“ dodal závěrem p. Ledvina
Celý tento prostor je určen především pro žáky základní školy, ale využívat jej mohou k odpočinku i zábavě i občané města. Základní škola v Horšovském Týně tímto získala velmi moderní prvek výuky.
Celý projekt zajišťovalo město Horšovský Týn. Celkové náklady činily 970 tis. Kč, z toho město získalo dotaci ze státního fondu životního prostředí ve výši 500 tis.Kč.

Období

Statistiky

  • 27 fotek
  • 0 se líbí

Fototechnika

Huawei MAR-LX1B

Nastavení

Nahlásit album
Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu
Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
UČÍME SE VENKU V PŘÍRODNÍM STYLU
Komentáře Přidat